Raj golfistov

Milujete golf a na greene ste ako doma? Vitajte v Alicante, ktoré je vďaka celoročným priaznivým teplotám a veľkému počtu slnečných dní doslova rajom golfistov. Costa Blanca je známa kvalitou golfových ihrísk, kam sa schádzajú športovci z celého sveta. Na ich vybudovanie sa podieľali výborní golfisti, a skúsení inštruktori tu tiež ponúkajú profesionálne kurzy.

Priamo pod kopcami mesta Rojales sa nachádza slávne golfové ihrisko La Marquesa Golf & Country Club. Na ihrisku o 18 jamkách si plne užijú hráči všetkých výkonnostných kategórií. Zážitok z hry ešte umocňuje krásna úprava zelene v podobe potokov a jazierok, ktoré obklopujú borovice a palmy. Čo môže byť lepšie, ako začať v lete aj v zime každý deň koníčkom, ktorý je vaším životným štýlom?

V kvalite služieb si s ním nezadá ani La Finca Golf And Spa Resort, ktoré leží 25 minút cesty autom od pláží v Campoamor, Guardamar a Torrevieja. Návštevníci si môžu užiť 18jamkové ihrisko s nádhernými výhľadmi do okolitej krajiny a po hre sa príjemne osviežiť v hotelovej reštaurácii.

Pokiaľ chcete vyskúšať maximum z tunajšieho golfového raja, v okolí Alicante sa nachádzajú ďalšie štyri ihriská. V samotnom Alicante je to Club El Plantio, ďalej Alicante Golf Alenda v mestečku Monforte del Cid a Club Bonalba v Mutxamel.