Torrevieja

Živé mesto na pobreží

Jedno z najzdravších miest na svete, ale tiež mesto pulzujúce po celý rok, to je Torrevieja. Očarujúca atmosféra miesta, ktoré sa rozkladá na rozhraní Costa Blanca a Costa Calida, je nielen obľúbeným turistickým cieľom, ale postupne sa mení v obľúbené rezidenčné mesto Britov, Nemcov a Škandinávcov.

Pokiaľ si zaobstaráte nehnuteľnosť v Torrevieja, máte istotu príjemného bývania a zábavy po celý rok. Keď vás omrzí kúpanie vo vlnách Stredozemného mora, môžete navštíviť moderný aquapark Aquopolis alebo podporiť svoje zdravie v soľných lagúnach.

Neoddeliteľnou súčasťou tunajšej každodennosti sú piatkové trhy a hypermarket Carrefour. Kým doma patria nákupy potravín k nezáživným činnostiam, Torrevieja to pozdvihne medzi príjemné kratochvíle. Ponuka je až dychberúca – niekoľkometrové pulty s čerstvými rybami, morskými plodmi, ovocím a zeleninou, ale aj šunkou a lahodnými syrmi. Všetko za porovnateľné ceny ako v Česku a na Slovensku, avšak v neporovnateľnej kvalite.

So západom slnka, len čo skončí tá pravá španielska siesta, na vás čaká rušný nočný život. Či už navštívite niektorú z miestnych reštaurácií na pobreží a vychutnáte si španielske špeciality s pohárom osviežujúcej sangrie alebo sa stretnete s priateľmi a ugrilujete si na záhrade čerstvú rybu. V Španielsku sa žije inak a tomuto kúzlu sa podlieha takmer okamžite.