Autopožičovne

Dopravu po Alicante si môžete zjednodušiť požičaním auta z požičovne, ktorých je tu niekoľko. Mnoho z nich nájdete priamo na letisku, ostatné sú rozmiestnené po meste. Požičovňu nájdete pod názvom RENT A CAR.

 

Požičanie auta

Samotné požičanie auta na pobočke prebieha tak, že vyplníte dotazník s údajmi o sebe, tiež musíte ukázať občiansky a vodičský preukaz. Dohovoríte sa, aké auto by ste si radi požičali a na ako dlho. Podpíšete zmluvu a auto vám bude odovzdané. Samozrejmosťou je možnosť vrátiť vozidlo na inú pobočku tej istej firmy.

Ceny za požičanie vozidla

Ceny sa odvíjajú od doby požičania, výberu vozidla a či máte v cene aj pohonné hmoty. Môžete sa dostať v prepočte na 700 Kč za deň za vozidlo nižšej triedy, ale aj na 5 000 Kč za deň za požičanie väčšieho či luxusnejšieho vozidla. Na letiskách sú ceny cca podobné kvôli konkurencii. Cena sa tiež odvíja od vášho veku, väčšina zahraničných firiem si účtuje vyššiu cenu pre mladých vodičov do 25 rokov, alebo naopak pre klientov starších ako 70 rokov.

(www.rentalcars.com)

 

Požičovne na letisku

Europecar

Nachádza sa priamo na letisku, otvorená je nonstop, takže kedykoľvek môžete prísť, zvoliť si auto a rovno v ňom odísť. Poprípade ak máte už auto dopredu rezervované, prevezmete si kľúče a môžete vyraziť. Táto požičovňa ponúka vozy malé aj veľké, tiež luxusné, ale aj dodávky a pick-upy. U tejto firmy si môžete požičať auto dokonca aj s vodičom, ktorý vás bude po dobu zapožičania voziť.

(www.europecar.com )

Hertz

Je ďalšou z letiskových požičovní, ktorej služby môžete využiť denne od 7:00 do 24:00. Ponúka rovnako ako predchádzajúca požičovňa možnosť výberu vozidla či rezerváciu vopred. K rezervácii môžete využiť ich mobilnú aplikáciu, webové stránky alebo pobočku. Samozrejmosťou sú špeciálne ponuky a rôzne služby.

(www.hertz.com)

Dickmanns

Dickmanns je ďalšou autopožičovňou, ktorej pobočku nájdete v Alicante. Majú širokú ponuku vozidiel, od najmenších dvojdverových až po typy áut, v ktorých sa zvezie až 7 cestujúcich.

(www.dickmannsrentacar.com)

Mestské požičovne

Požičovňa GoldCare je jednou z požičovní, ktorú nájdete v meste. Ponúka rezerváciu áut v stroji podobnom bankomatu, odkiaľ vám vypadnú kľúče a môžete sa vydať na cestu. Ďalšou možnosťou je využiť ich aplikáciu v mobilnom telefóne, ktorá vám po vyplnení údajov dokáže auto odomknúť a zamknúť.

V ponuke majú všetky typy áut od najväčšieho po najmenšie, nechýbajú ani komfortné vozy pre náročnejších. Vyberiete si tu zo značiek ako je Smart, Ford, Range Rover aj Mercedes. Nechýbajú ani rodinné autá či dodávka.

 

(www.goldcar.es)